Янис Адетокумбо отбелязва 32 точки, за да изведе Бъкс до победа със 114-105 над 76ers
AP News | 2024-03-15 | 04:48:18

МИЛУОКИ (AP) — Янис Адетокумбо има 32 точки и 11 борби, за да изведе Милуоки Бъкс пред Филаделфия 76-ърс със 114-105 на Четвъртък вечер.

Брук Лопес добави 19 точки и седем борби, а Деймиън Лилард имаше 17 точки и седем асистенции за Бъкс, които спечелиха у дома, след като загубиха три от четири при размах на Западния бряг, който включваше удар 129-94 срещу Сакраменто Кингс във вторник.

Тайрис Макси вкара 30 точки за 76ers, които затвориха гостуване с резултат 1-2. Тобиас Харис добави 15 точки, а Кем Пейн имаше 13.

Бъкс, които изоставаха с 83-80 в началото на четвъртата четвърт, се придвижиха напред с 88-87 след подаване на Боби Портис с 8:42 преди края и не отстъпи лидерството.

Бъкс бяха с малко играчи, тъй като стартовият гард Малик Бийзли и резервата Марджон Бошан останаха със спазми в гърба. Крис Мидълтън пропусна своя 16-ти пореден мач заради изкълчен ляв глезен.

Без изпъкналия Джоел Ембийд, Филаделфия се бореше да създава нападение. 76ers са загубили 13 от 20 без Embiid, който се възстановява от контузия на менискуса на лявото коляно. Те бяха задържани до 79 точки в разделянето на поредните мачове срещу Ню Йорк Никс в неделя и вторник и достигнаха този общ брой точки в четвъртък с две оставащи минути в третия.

Филаделфия стреля в началото, свързвайки 11 от 20 изстрела, включително 5 от 9 от диапазона за 3 точки през първата четвърт, завършвайки с серия 10-0.

76ers водеха с цели 12 във втория. Пейн, разменен от Милуоки на Филаделфия през февруари за Патрик Бевърли, вкара 11 точки в четвъртината, включително три последователни тройки. Филаделфия водеше с 61-53 на полувремето при 56% стрелба от игра и 58% снайперска атака от далечна дистанция. Макси имаше 18 точки през първото полувреме, правейки 4 от 5 от диапазона от 3 точки.

Бъкс допуснаха 10 обърквания през първото полувреме, което доведе до 17 точки за Сиксърс.